خرید جویس دستگاه ویپ – نکات طلایی و کاربردی

مقدمه

دستگاه ویپ امروزه به یکی از سرگرمی‌های مردم تبدیل شده و این دستگاه تقریبا جایگزین سیگار و قلیان شده است. این دستگاه با طعم‌دهنده‌های متفاوتی کار می‌کند که همین ویژگی این دستگاه مردم را جذب خود کرده است و طرفدارانی از جوان گرفته تا افراد میانسال را پیدا کرده است. البته از این موضوع نگذریم که این دستگاه می‌تواند سیگار را از شما دور کند و مقدار معینی نیکوتین را وارد بدن شما کند، یا اگر شما نخواهید و برای سلامت خودتان ارزش قائلید می‌توانید از طعم‌دهنده‌های فاقد نیکوتین استفاده کنید. جویس دستگاه ویپ در انواع طعم‌های میوه‌ای و تنباکو موجود است و حتی اگر به طعم سیگار عادت کرده‌اید می‌توانید از طعم سیگار جویس استفاده کنید. اگر قصد خرید جویس دستگاه ویپ را دارید با ما همراه باشید.

خرید جویس دستگاه ویپ

جویس دستگاه ویپ چیست؟

در ابتدا به شما می‌گوییم که نام‌های جویس، ایجویس و لیکوئید هم معنی هستند و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. جویس‌ها در دستگاه‌های ویپ به کار برده میشوند و همان مایعی هستند که در داخل محفظه ویپ ریخته شده و توسط حرارتی که در داخل ویپ می‌بیند به بخار تبدیل شده و آن حجم دود فوق‌العاده و عطر و طعم خاص خود را منتشر می‌کند.

مواد تشکیل دهنده اکثر جویس‌ها عبارت است از:

گیلیسیرین (VG)

گلیسیرین مورد استفاده در جویس‌های دستگاه ویپ از روغن‌های گیاهی ساخته شده است، به همین دلیل به آن ویجی (VG) می‌گویند ولی نکته‌ی مهم این است که اگرچه از روغن ساخته می‌شوند ولی در واقع روغن نیستند. ویجی مایعی بی‌رنگ و با مزه‌ی تقریبا شیرین هستند و قابل ذکر است که بسیاری از محصولات خوراکی نیز از ویجی‌ها به عنوان شیرین کننده استفاده می‌کنند.

پروپیلن گلیکول (PG – Propylene Glycol)

همانطور که گفتیم درصد زیادی از جویس را ویجی تشکیل می‌دهد و بیشتر درصد باقی مانده‌ی جویس را پیجی یا همان پروپیلن گلیکول‌ها هستند. پیجی برای حفظ رطوبت استفاده می‌شود و در بسیاری از داروها و مواد غذایی نیز استفاده می‌شود. هر چقدر مقدار پیجی بیشتر باشد طعم‌دهی بیشتری احساس میشود و در عوض کام‌دهی جویس کمتر خواهد بود.

طعم‌دهنده‌ها  (Flavours)

یکی از بهترین موضوع‌ها در انتخاب جویس، موضوع انتخاب طعم‌ها است. طعم تا قبل از این مرحله انواع جویس دستگاه ویپ طعم خاصی نداشته و در این مرحله طعم‌های اختصاصی که هر شرکت برای خود دارد، آن عطر و طعم استثنایی را درون جویس‌ها قرار می‌دهد. طعم‌های جویس دنیایی از طعم‌های ترکیبی و یا تکی، کیک و دسری، تنباکویی، شیری، میوه‌ای می‌باشند.

نیکوتین

نکته‌ای دیگر که برای خرید جویس دستگاه ویپ لازم است بدانید این است که به طور کلی اکثر جویس‌ها حاوی مقداری نیکوتین هستند (این همان چیزی است که باعث می‌شود که حس جایگزین شدن سیگار توسط مصرف‌کننده ویپ حس شود). مقدار نیکوتین ممکن است صفر باشد (یعنی بدون نیکوتین) و حداکثر می‌تواند تا ۵۰ میل گرم باشد که مقدار بسیار بالایی است.

خرید جویس دستگاه ویپ

در کل می‌توان گفت که نیکوتین ۳ میلی گرم یکی از مناسب ترین مقادیر برای ویپینگ به شمار می‌رود چرا که هم مقدار آن بسیار کم است و طعم دهی خوبی نیز به همراه دارد. جویس‌هایی که دارای نیکوتین صفر هستند، می‌توانند برای افراد سیگاری مناسب نباشند، زیرا به آن‌ها حسی منتقل نکرده و فقط طعم را حس می‌کنند. در نهایت لازم به ذکر است که برخلاف باور مردم، نیکوتین داروی بسیار امنی است و دود سیگار است که موجب آسیب می‌شود.

تقریبا ۹۰ درصد مواد تشکیل دهنده‌ی جویس‌ها ترکیب پروپیلن گلیکول و گلیسیرین گیاهی هستند که در جویس‌های مختلف درصد ترکیب این دو متفاوت است مثلا در جویس‌های (blvk) معمولا ویجی ۷۰ و پیجی ۳۰ میباشد و در جویس‌های فایوپانز ویجی و پیجی ۵۰ می‌باشد. در مورد طعم‌دهنده‌های جویس هم دنیایی از طعم‌های تک، ترکیبی، میوه‌ای، کیک و دسری، تنباکویی، یخی و بسیاری طعم‌های دیگر توسط شرکت‌ها تولید می‌شود.

انواع جویس دستگاه ویپ

انواع جویس‌ها که دارای نیکوتین هستند و می‌توان از آن‌ها در دستگاه ویپ استفاده کرد، عبارتند از

  • جویس حاوی نیکوتین
  • جویس فاقد نیکوتین
  • نیکوتین سالت
  • جویس‌های با ویجی و پیجی متفاوت

طعم‌های انواع جویس دستگاه ویپ

در ادامه می‌توان به انواع طعم‌های جویس دستگاه ویپ به میوه‌ای که یکی از محبوب‌ترین طعم‌ها در بین طعم‌های تنباکویی، یخی، نعنایی، انواع کیک و دسر و غیره است اشاره کرد. شاید نتوان جویسی را پیدا کرد که دقیقا همان تجربه‌ی سیگار را در اختیار کاربران قرار دهد. هیچ نوع لیکوییدی مزه‌ی سیگار را نمی‌دهد چرا که احتراقی در دستگاه ویپ روی نمی‌دهد. انواع طعم‌های تنباکویی که می‌توانند تجربه‌ای نسبتا نزدیک به سیگار را برای شما به همراه داشته باشند.

خرید جویس دستگاه ویپ

جویس دستگاه ویپ در طعم‌های مختلفی در بازار موجود هستند و شما می‌توانید برای خرید جویس دستگاه ویپ و محصولات مربوط به ویپ را از فروشگاه ویپ کوین ایران تهیه کنید.

تفاوت جویس و ایجویس

انواع جویس دستگاه ویپ در مدل‌های مختلفی روانه بازار می‌شود و مردم از آن‌ استفاده می‌کنند، برخی از تفاوت‌های جویس و ایجویس در این است که:

  • ایجوس حاوی PG بیشتری است.
  • ایجوس حاوی VG بیشتری است.
  • ایجوس حاوی نیکوتین سالت است.
  • ایجوس حاوی روغن درخت کناف است.

نکاتی برای خرید انواع جویس دستگاه ویپ

نکته‌ای دیگر برای خرید جویس دستگاه ویپ این است که چگونه می‌توان جویس اصلی را از تقلبی تشخیص داد؟ این موضوع برای کسانی که از ویپ مصرف مداومی دارند و می‌خواهند که محصول با کیفیت و اصل را استفاده کنند دقدقه شده است.

ما راه‌هایی را به شما ارائه می‌دهیم که با دانستن آن‌ها می‌توانید خرید جویس دستگاه ویپ را با خیال راحت انجام داده و جویس اصلی را از جویس‌های دستگاه ویپ تقلبی تشخیص دهید.

1-تست کردن مزه جویس

این روش ساده را می‌توان در خرید جویس دستگاه ویپ و تشخیص اصالت جویس استفاده کرد و برای خریدهای حضوری مناسب‌تر است. تست مزه یا طعم جویس، به احتمال خیلی زیادی با تست ویپینگ اون طعم می‌توانید تقلبی بودن طعم را تشخیص بدهید، چرا که بسیاری از جویس‌های فیک و تقلبی طعمی زننده و تند مانند الکل را به شما می‌دهند و اصلا با طعمی که خریده‌اید مشابه نیستند.

خرید جویس دستگاه ویپ

2-شکل ظاهری انواع جویس‌ دستگاه ویپ

یکی دیگر از روش‌های راحت برای خرید جویس دستگاه ویپ و تشخیص جویس تقلبی، ظاهر جویس‌ها هستند، مثلا لیبل یا همان برچسبی که روی جویس‌ها میخورند با کیفیت بالایی چاپ شده و به طرز دقیق و صافی روی بطری یا شیشه‌ای جویس چسبانده شده باشند، در واقع می‌توانیم بگوییم که دستگاه برچسب را چسبانده و کار دست نیست. مورد دیگر، نحوه‌ی پلمپ شدن بطری است و اینکه بعد از باز کردن پلمپ جویس، باید تکه‌ی زیرین آن جدا شود و به درب بطری نچسبد.

3– داشتن تاریخ تولید یا تاریخ انقضا

در خرید جویس دستگاه ویپ تاریخ‌ تولید و انقضا مهم است. تاریخ‌ها به صورت حروف کوچکی روی مکان‌های مختلف شیشه یا بطری جویس درج می‌شوند، در برخی زیر ظرف جویس، در برخی لبه ی بالایی و در برخی گوشه‌های ظرف جویس. نمونه ای از چند نمونه تاریخ حک شده روی جویس‌ها :

(Date : 18/10/2018) به معنی تاریخ تولید جویس می‌باشد.

(Expired Date : 10/10/20) به معنی تاریخ انقضای جویس می‌باشد.

(B.B : 05/09/2020) که حروف خلاصه‌ی (Best Before) می‌باشد و به معنی بهترین زمان برای مصرف بعد از خرید جویس دستگاه ویپ می‌باشد، مثلا برای همین موردی که اشاره کردیم، بهترین زمان مصرف جویس قبل از تاریخ ۲۰۲۰/۰۹/۰۵ می‌باشد.

تفاوت ویجی و پیجی

ویجی که یکی از مواد تشکیل دهنده انواع جویس دستگاه ویپ است، همچنین یک مایع روغنی گیاهی خوراکی است که در صنایع غذایی، دارویی و آرایشی استفاده می‌شود و  غلظت آن از پیجی بیشتر است و با در معرض حرارت قرارگرفتن آن بخار تولید می‌شود. بخار تولید شده در ویجی به مراتب بیشتر از  پیجی است، اگرچه ویجی قدرت کمتری در جهت نگه داری طعم‌ها دارد، اما بسیاری از تولید کنندگان جویس ترجیح می‌دهند که از جویس‌های 100 درصد ویجی استفاده کنند، چرا که طبق تحقیقات انجام شده افراد بسیار کمتری به ویجی نسبت به پیجی آلرژی دارند، اگرچه افراد بسیار کمی نیز به پیجی آلرژی خواهند داشت و اگر هم آلرژی داشته باشند از نوع ضعیف آن است، پس قبل از خرید جویس دستگاه ویپ بدانید که آلرژی دارید یا نه.

خرید جویس دستگاه ویپ
فروشگاه خرید جویس دستگاه ویپ

 

پیجی یک ماده خوراکی است که از غلظت و چسبندگی کمتری نسبت به ویجی برخوردار است و با حرارت نیز بخار می‌شود. از این ماده بیشتر برای نگه‌دارنده طعم استفاده می‎شود به همین دلیل است که در صنایع غذایی کاربرد دارد. به طور مثال از این ماده می‌توان در اسانس‌های خوراکی، اسپری‌های آسم، صنایع دارویی، کیک‌های آماده، نوشیدنی‌های آماده و غیره استفاده کرد. دانشمندان معتقدند که خوردن این ماده ضرری برای انسان ندارد، اما استنشاق این ماده را که ضرری برای انسان ندارد را هنوز تایید نکرده‌اند.

خرید جویس دستگاه ویپ از ویپ کوین ایران

اگر ویپ باز هستید به دنبال خرید جویس دستگاه ویپ از برند‌های معتبر هستید به شما توصیه می‌کنیم سری به صفحه محصولات ما بزنید و از انواع جویس‌ها دیدن کنید. در این فروشگاه امکان خرید آنلاین برای راحتی مشتریان در نظر گرفته شده است و انواع جویس‌ها از برند‌های معتبر در این فروشگاه موجود است. شما می‌توانید برای خریدی کامل و مطمئن به این فروشگاه مراجعه کنید.

سخن پایانی

در این مقاله شما را با نکاتی درباره‌ی خرید جویس دستگاه ویپ، چگونگی استفاده از جویس دستگاه ویپ و از چه موادی تشکیل شده‌اند آشنا کردیم. همچنین مطلبی برای چگونگی تشخیص انواع جویس دستگاه ویپ اصلی از تقلبی را نیز ارائه کردیم و گفتیم که محتوای داخل جویس‌ها از ویجی و پیجی تشکیل شده‌اند. اگر می‌خواهید خریدی امن و راحتی را تجربه کنید می‌توانید سری به وب‌سایت ویپ کوین ایران بزنید که دارای جویس دستگاه‌های ویپ و محصولات مربوط به آن می‌باشد که محصولات خود را با قیمت‌های‌ رقابتی عرضه می‌کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
به بالای صفحه بردن